Рослини – джерело рослинних і ефірних олій. Рослинні олії видобувають з ядер, насіння і плодів рослин методом холодного пресування або настоюванням. Далі олії ретельно фільтруються без застосування високих температур. Така технологія зберігає всі корисні якості і цінні властивості вітамінів. Ефірні масла-летючі, з характерним сильним запахом і смаком, маслянисті, нерозчинні у воді. Ефірні олії розрізняють і називають, виходячи з рослин, з яких їх отримують: м’ятна, лавандова, ялицеве. Для виробництва ефірних масел застосовують найрізноманітніші рослини. Ефірні олії утворюються у всіх частинах рослин, але кількісний розподіл їх по частинах рослини зазвичай не однаково. Листя, квітки, нирки, плоди, кореневища є місцем найбільшого накопичення ефірних олій.

Авокадо

Рослинну олію авокадо отримують з м’якоті плодів вічнозеленого дерева авокадо методом холодного пресування.

Аніс

Ефірну олію анісу отримують з насіння анісу методом перегонки з водяною парою. Аніс – однорічна трав’яниста рослина.

Апельсин

Ефірну олію апельсина отримують методом холодного пресування з шкірки плодів апельсина. Апельсинове дерево пропонує нам на вибір три різних види ефірної олії.

Бергамот

Ефірну олію бергамоту отримують з плодів вічнозеленого дерева бергамота, точніше з її шкірки, методом холодного пресування.

Виноград

Олію виноградних кісточок отримують в основному методом гарячої екстракції з насіння винограду. Родина винограду – сонячний південь.

Гвоздикове дерево

Ефірну олію гвоздики отримують шляхом парової дистиляції з бутонів гвоздикового дерева. Гвоздичне дерево- вічнозелене дерево.

Герань

Ефірну олію герані отримують шляхом парової перегонки зеленої частини (квіти, листя) рослини герані. Герань, красива рослина близько 60 сантиметрів у висоту.

Грейпфрут

Ефірну олію грейпфрута отримують в результаті холодного пресування шкірки грейпфрута. Грейпфрут-дерево з глянцевим листям.

Евкаліпт

Ефірну олію евкаліпта отримують з листя різних видів евкаліпта. Евкаліпт – одне з найвищих рослин в світі.

Жожоба

Олію жожоба отримують методом холодного пресування з плодів рослин. Жожоба – це вічнозелений чагарник.

Іланг-іланг

Ефірну олію іланг-ілангу отримують зі свіжих квіток шляхом відгону з парою. Іланг-іланг – це невелике тропічне дерево.

Кедр

Кедрову ефірну олію отримують з деревини південного червоного кедра, методом відгону з парою.

Лаванда

Ефірну олію лаванди отримують зі свіжих квіток лаванди, методом перегонки з водяною парою. Лаванда-це кущ роду Ясноткові.

Лимон

Ефірну олію лимона отримують з шкірки лимона, методом холодного пресування. Цілющі властивості лимона дуже сильні. Лимон-це невелике, засіяне шипами вічнозелене дерево.

М’ята перцева

Ефірну олію м’яти перцевої отримують з листя і верхівок квітучих пагонів, методом перегонки з водяною парою. Чисельні види цієї трав’янистої рослини поширені в Європі.

Меліса лікарська

Мелісову ефірну олію отримують з листя, верхівок, стебел і квітів меліси лікарської методом дистиляції з водяною парою. Основний постачальник масла – Франція.

Мигдаль

Мигдальну олію рослинну отримують методом холодного пресування очищених ядер солодкого і, рідше, гіркого мигдалю. Мигдаль звичайний представляє із себе деревце або кущ.

Олива Європейська

Рослинну оливкову олію отримують з плодів оливи європейської, методом холодного пресування. Олива європейська вирощується у всіх середземноморських країнах.

Пачулі

Ефірну олію пачулі отримують з сухих або свіжих листків пачулі. Метод отримання – дистиляція з водяною парою. Батьківщиною пачулі вважаються Філіппінські острови.

Персик

Олію персикових кісточок отримують шляхом механічного пресування і фільтрації з кісточок фрукта. Родина персика – Китай, де з давніх часів застосовували персикову олію для оздоровлення шкіри.

Пшениця

Олію зародків пшениці отримують з паростків пшениці, застосовуючи звичайний метод холодного пресування. Паростки пшениці при цій процедурі використовуються виключно свіжі.

Реп’ях

Реп’яхову олію отримують з коренів лопуха великого (реп’яха) методом жирової екстракції-настоюванням на мигдальному, оливковій та соняшниковій олії. Це трав’яниста рослина висотою до 1,5 метра.

Рожеве дерево

Ефірну олію рожевого дерева отримують з подрібненої і попередньо вимоченої деревини методом дистиляції з паром. Олію отримують з серцевини вічнозеленого дерева.

Розмарин

Розмаринову ефірну олію отримують зі свіжих гілок і квітучих верхівок шляхом водно-парової дистиляції розмарину лікарського. Розмарин широко використовувався в медицині, косметиці, кулінарії.

Сандалове дерево

Санталову ефірну олію отримують з деревини тропічного сандалового дерева, яке росте в Індії. Олію отримують з вічнозеленого дерева-паразита, що пускає коріння в стовбури і гілки інших дерев.

Сосна

Ефірну олію сосни сибірської отримують з хвої сосни сібірскої. Сосна сибірська – велике хвойне дерево, поширене переважно в Північній Європі, на півночі і сході Росії.

Чайне дерево

Ефірну олію чайного дерева отримують шляхом гідродістілляціі з листя чайного дерева.Чайне дерево – невелике, схоже на кипарис дерево.

Шавлія мускатна

Ефірна олія шавлії отримують методом парової дистиляції з листя і стеблин рослини, а також суцвіть шавлії мускатної.

Ялиця

Ялицеву ефірну олію отримують шляхом парової дистиляції з молодих пагонів і хвої ялиці сибірської.

Ялівець

Ялівцеву ефірну олію отримують з шишкоягід ялівцю звичайного. Ялівець – це вічнозелений кущ.