Правила ароматерапії

Все більше і більше людей у всьому світі починають задумуватись про своє здоров’я. З кожним днем зростає розуміння того, що від хімічних препаратів треба переходити до натуральних і ефективних засобів, цілющий ефект яких перевірений століттями. І тут на допомогу приходить ароматерапія, інтерес до якої все зростає.
Все більше і більше людей у всьому світі починають задумуватись про своє здоров’я. З кожним днем зростає розуміння того, що від хімічних препаратів треба переходити до натуральних і ефективних засобів, цілющий ефект яких перевірений століттями. І тут на допомогу приходить ароматерапія, інтерес до якої все зростає. Ефірні олії – 100% натуральна продукція, і тому вони несуть мінімальну загрозу виникнення різних ускладнень при їх застосуванні. Але ефірні олії дуже концентровані і тому неправильне їх застосування може призвести до побічних явищ. Щоб ароматерапія приносила Вам тільки задоволення і користь для душі і тіла, необхідно дотримуватись простих правил:
Ніколи не використовуйте ефірні олії не розведеними з олією-основою, тому що при нанесенні їх на шкіру в чистому вигляді може визвати подразнення чи почервоніння шкіри. У випадку попадання ефірної олії в чистому вигляді на шкіру, її необхідно видалити ватним диском, змоченим в будь-якій рослинній олії.
Ніколи не перевищуйте дозувань ефірної олії, що вказані в інструкції, і дотримуйтесь рекомендації їх використання.
Якщо Ви використовуєте ефірну олію вперше, перевірте, чи не викликає обраний аромат алергічної реакції. Для цього відкрийте флакон і зробіть декілька вдихів. Якщо у Вас не з’явився дихальний дискомфорт і кашель, то цю олію можна використовувати для інгаляції, аромалампи, в сауні. Якщо Ви плануєте застосовувати ефірну олію з косметичною метою, то її на шкірну нестерпність. Для цього змішайте ефірну олію з будь-якою рослинною олією у співвідношенні 1:5 і нанесіть на внутрішню поверхню передпліччя. Якщо на протязі кількох годин на місці нанесення не з’явились почервоніння і свербіння, то Ви можете використовувати обрану ефірну олію.
Починайте використовувати ефірну олію з мінімальних дозувань і з мінімальної тривалості дії (наприклад, для першої аромаванни буде достатньо 5-7 хвилин, для першого застосування в аромалампі – 10 хвилин). Для жінок потрібні більш високі дозування, ніж для чоловіків. Світла шкіра більш чутлива до впливу активних компонентів ефірної олії, ніж темна. Дозування для літніх людей складає 50% від середнього дорослого дозування.
Бажано застосовувати одну й ту саму олію не більше 21 дня, а потім, через 7-10 днів можна продовжити його застосування. Це той час, за який організм засвоює ароматичну інформацію.
Аромат ефірної олії повинен подобатись. Які би чудодійні цілющі якості не мала ефірна олія, якщо його аромат викликає неприємні асоціації і просто не подобається, сеанс ароматерапії не принесе бажаного результату.
При вагітності, а також при епілепсії, астмі і інших серйозних захворюваннях самостійне використання ефірних олій не допустиме. В таких випадках обов’язково зверніться до лікаря-ароматерапевта.
8. Деякі ефірні олії потрібно використовувати з обережністю:
– ефірні олії лимона, апельсина, бергамота, грейпфрута є фототоксичними (можуть викликати появу пігментні плями), тому не використовуйте їх менш, ніж за 4 години до виходу на сонце
– ефірні олії ялиці, ялівця, сосни не рекомендують при захворювань нирок
– ефірні олії ялівця, гвоздики і розмарину з обережністю використовують при гіпертонії 2-3 ступенів
– ефірна олія гвоздики може призвести до перезбудження нервової системи, тому її не можна палити в аромалампі більш чотирьох годин безперервно
– ефірні олії розмарину, гвоздики, ялиці можуть визвати подразнення чутливої шкіри, тому при гіперчутливій шкірі їх необхідно розводити в базової олії у співвідношенні 1 крапля на 15 г основи
– ефірну олію герані не можна використовувати при зниженному рівні цукру в крові.
Дотримуйтесь умов зберігання ефірних олій – вони повинні зберігатись у флаконах з темного скла, в захищеному від прямих сонячних променів місці. Не використовуйте ефірні олії після закінчення терміну їх придатності. Завжди придбайте тільки якісні ефірні олії, на упаковці яких е надпис: «100% натуральна ефірна олія».
Ховайте ефірні олії від дітей.

Дотримання цих простих правил зробить ароматерапію ефективним методом для профілактики і лікування різних захворювань, а також надасть гармонізучий вплив на весь організм в цілому.