Виробництво ефірних олій

Сьогодні, існує кілька технологій, які допомагають виробляти ефірні олії максимально якісними і без втрати корисних речовин.

Протягом століть виробництво ефірних олій видозмінювалося і удосконалювалося, що дозволило зробити цей процес сьогодні максимально ефективним для отримання якісної продукції. На якість ефірної олії впливає спосіб виробництва, територія, де культивуються рослини, і умови зберігання продукту. Але найважливішим звичайно залишається технологія виробництва. На сьогоднішній день існує кілька методів виготовлення ефірних олій.

Розглянемо основні з них:

Кілька основних методів виготовлення олій

  • Метод «перегонки» – є одним з найпоширеніших. Його використовують для рослин, які потребують невідкладної обробки. Для цього сировину поміщають в воду і нагрівають або обробляють парою. В результаті з’являється конденсат, що містить ефірну олію, яка легко відділяється, через характерну властивость олії – не розчинятися в воді. Олія збирається на поверхні у вигляді плівки або осідає на дні. Якщо необхідне дуже ощадне очищення, ефірні олії добувають при низькій температурі з застосуванням методу перегонки у вакуумі.
  • Метод холодного віджиму (центрифугування). У цитрусових фруктах, олія міститься в спеціальних мішечках під скоринкою плоду. Раніше її віджимали вручну, а тепер використовують механічні преси.
  • Метод гідродіфузіі – найсучасніший спосіб видобутку олії за допомогою пари, який під високим тиском подається на сировину, розміщену на сітці.
  • Екстракція розчинниками вуглеводню застосовується в роботі зі смолами, листям, квітами і каніфоллю, в разі якщо олія погано виводиться парою. Отриману суміш нагрівають і фільтрують, потім змішують зі спиртом і відокремлюють нерозчинний віск.
  • Дорогим і трудомістким вважається метод анфлераж. Сировину висипають на скло, змащене очищеним холодним жиром, і залишають на 24 години. За цей час олія абсорбується, потім кладуть нові квіткові листя. Процес триває до тих пір, поки жир не насититься олією.
  • Гарячий анфлераж або мацерація. Цей процес абсорбції олії застосовують для квітів звіробою, календули та інших трав. Суцвіття поміщають в рослинну олію на кілька діб, де вони віддають свою ефірну олію. Потім відбувається фільтрація та розлив по пляшках.

Перевірити якість ефірних олій в домашніх умовах досить складно, простіше довіряти брендам які себе зарекомендували.  Flora Secret виробляє свої олії методом холодного пресування або настоювання з високоякісної сировини, яка відповідає всім міжнародним стандартам. Завдяки дотриманню всіх правил на всіх процесах виробництва наша продукція  доступна кожному з Вас!