Історія ефірних олій

Історія ефірних олій починається ще з 22 століття до н.е. У ті далекі часи, ефірні олії використовували не тільки для аромотерапії, а й в медицині і в кулінарії.

Сприятливі властивості ефірних олій відомі з давніх часів. Починаючи ще з 22 століття до н.е. в письменах стародавніх шумерів з’являються записи про благотворний вплив ароматів. А знайдені зображення запашних трав в поселеннях первісних печерних людей підкреслюють вплив рослин на їх спосіб життя.

Знайдені на місцях розкопок судини із залишками пахощів є доказом того, що люди навчилися одержувати олії з рослин приблизно в 5 000 році до н.е. Після цього згадки і хвалебні оди стали з’являтися в історичних записах все частіше і частіше. Олія персикових кісточок, пшеничних зародків або мигдалю – в кожному продукті перебували дивно корисні компоненти.

Застосування ефірних масел

Ефірні олії високо шанувалися в усі віки. Їм знаходилося застосування практично повсюдно. Крім того, що ароматами насолоджувалися і захоплювалися, олії стали широко використовуватися в кулінарії.

Важливу роль ефірні олії зіграли в становленні медицини. У давнину з їх допомогою проводили бальзамування, лікували втоми і депресії, використовували як антисептичні і косметичні засоби.

Прабатьком такого поняття як «ароматерапія», вважається видатний французький хімік Гатефосс. Під час одного зі своїх експериментів він сильно обпік руку і опустив її в найближчу посудину з рідиною. Волею випадку саме там знаходилася лавандова олія. Незабаром Гатефосс зазначив дуже швидке загоєння, а від самого опіку не залишилося жодного шраму. Побачивши цю дивну особливість ефірної олії, хімік захопився подальшим вивченням її властивостей. Він проводив безліч дослідів, використовуючи олію лаванди для лікування гнійних, а також гангренозних ран. Згодом Гатефосс написав книгу по ароматерапії, ідеї якої пізніше були розвинені французьким лікарем Жаном Вольнеттом.

Саме з такою, здавалося б, випадковості, і почалося глибоке вивчення і розвиток ароматерапії спочатку у Франції, пізніше в Англії, і так по всьому світу. На сьогоднішній день дана методика лікування в Німеччині, Англії і Франції є дозволеною державою і застосовується в медичних установах.

Ефірні олії мають схожий з людською кров’ю хімічний склад. Завдяки малій масі і щільності вони з легкістю проникають в дихальні шляхи або ж в кров і лімфу через шкірні покриви при втиранні. Потрапивши в організм, олія поступово виводять шлаки, а також розчиняють і видаляють камені.

Сучасний ритм життя надає мінімальну можливість спілкування з живою природою. При цьому повсякденні контакти з людьми віднімають величезну кількість енергії. Ефірні олії «Flora Secret» допомагають м’яко і ненав’язливо заповнити внутрішню силу, знайти гармонії і очистити організм.